İşletme Fakültesi

Duyurular


2019 Mezunları


2019 Mezunları İşletme Fakültesi’ne Hoşgeldiniz!

Aramıza katılacak olmanızdan dolayı öncelikle sizleri çok tebrik ederiz.

Tercih ettiğiniz programı seçerken çok düşündüğünüze eminiz. Hiç bir endişeniz olmasın, çok doğru bir seçimi yaptığınıza biz inanıyoruz, siz de inanın. Hayatınızda yepyeni bir dönemin başlayacağı önümüzdeki günleri biz de sabırsızlıkla bekliyoruz.  

Sizlerin de bildiği gibi hayallerimiz sınır tanımaz. Önemli olan bu hayalleri nasıl gerçekleştirebileceğimizi keşfetmek ve bunları hayata geçirmektir. Bu keşifler yoluyla hem kendi hayatımızı hem de başkalarının hayatını etkileyebiliriz.

Amacımız hayallerinizi gerçekleştirirken yararlanacağınız temel bilgi ve becerileri sunmaktır. Üniversite hayatınız boyunca öğrenmeyi öğrenme becerinize katkıda bulunmak temel hedefimizdir. Bu amaçla öğrencilerimizle birlikte sürekli olarak yeni öğretim ve öğrenim yöntemleri ve yeni öğretim programlarıyla birlikte geçireceğimiz zamanı daha zevkli, ufuk açıcı ve eğlendirici yapmaya çabalıyoruz.

İŞLETME ENSTİTÜSÜ VE FAKÜLTESİ 2014-2015 AKADEMİK YILI TANITIM KİTABI
 Etik kurallara bağlı şeffaf teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak dünyayı değiştirecek fırsatları yakalayacak bireyler olarak mezun olmanızı amaçlıyoruz. Gerek girişimciler olarak, gerekse çeşitli kurumlarda ve pozisyonlarda çalışan bireyler olarak sadece ulusal kalkınmamızda değil, global gelişimde etkisi olan bireyler olmanız en büyük dileğimizdir. Bu amaçla başlattığımız  “mentor”luk programımız fakültemiz mezunları ile ilişki içinde olmanızı, onların tecrübelerinden yararlanmanızı sağlamaktadır.

Mezunlarımız halen dünyanın 80 den fazla ülkesinde değişik görevler üstlenmiştir. Diğer bir deyişle “Sınır tanımayan IEUler” olarak dünyayla bağlanmışlar ve global kalkınmada rollerini almışlardır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi, Ege Bölgesi’nde ve ülkemizde birçok alanda öncülük yapan ve örnek olan, etik kurallara bağlı, güncel ve yenilikçi programlara sahip, girişimci ve öncelikle tercih edilen bir üniversitedir.
Kurulduğu 2001 yılından itibaren birçok alanda öncü bir misyon yüklenmiş olan Fakültemizde, eğitim dili İngilizce’dir. İngilizce’nin yanı sıra İspanyolca’dan Japonca’ya kadar geniş bir yelpazede ikinci bir yabancı dili de sizlere 8 dönem sunuyoruz. Bu dilleri konuşabileceğiniz ana dili Türkçe olmayan sınıf arkadaşlarınızla kuracağınız bağlar ileride iş hayatında sizler için çok değerli bağlar oluşturacaktır.

Fakültemiz ulusal ve uluslar arası pek çok konferans, sempozyum ve çalıştaya ev sahipliği yapmakta ve öğrencilerini bu faaliyetlerde etkin bir  rol üstlenmeleri için desteklemektedir. TUSİAD’ın “Bu gençlikte iş var” projesi, Uluslararası  Öğrenci Konferansı ve Hollanda üniversiteleri ile birlikte yürüttüğümüz GAMES serisi öğrencilerimizin başarıyla yürüttükleri faaliyetlerden sadece birkaçıdır.

Sevgili öğrencimiz, sizleri hayalleriniz gerçekleştirme yolunda beraberce eğlenirken öğrendiğimiz ve yeni fikirler geliştirebileceğiniz imkanları hiç eksik olmadığı bir eğitim hayatına bekliyoruz.  

 

Sevgi ve saygılarımla,
 
 
 Dekan

 

HABERLER