İşletme Fakültesi

Fakülte Hakkında

 

İşletme Fakültesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin temel kuruluş amaçlarını gerçekleştirmek üzere kurulmuş ilk ve en büyük fakültedir.

İşletme Fakültesi, Ekonomi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, İşletme, Uluslararası Ticaret ve Finansman ve Lojistik Yönetimi bölümlerinde ve SUNY- ABD’deki New York Eyalet Üniversitesi New-Paltz ile müşterek olarak çift diploma programı olmak üzere, çeşitli programlar yürütmektedir. Bu programların verilmesindeki temel amaç, öğrencilere bölümleriyle ilgili uzmanlık alanlarında gerekli alt yapıyı sağlamak ve gelecekteki profesyonel yaşamlarında gerek duyacakları, iktisat ve yönetim alanlarındaki araçları öğretmektir. Fakülte ayrıca, diğer fakülte ve bölüm öğrencilerine, iktisadi ve idari bilimler alanında servis dersleri vermektedir. Fakülte ve ilgili bölümleri tarafından, İşletme Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü ile işbirliği içinde çeşitli uzmalık alanlarında yüksek lisans ve doktora programları yürütülmektedir.

Öğrenciler modern tesislerde, sürekli internet bağlantısı, bilgisayar sistemleri vb. olanları kullanarak eğitim almaktadırlar ve çeşitli bölümlerde öğrenciler tarafından başlatılan projeler ile gerçek uygulamalar yapılarak eğitim faaliyeti desteklenmektedir.

 

 

Haberler

SOSYAL MEDYA