İşletme Fakültesi

Duyurular


İşletme Fakültesi

 

2022 Mezunları İşletme Fakültesi’ne Hoşgeldiniz!

 

Aramıza katılacak olmanızdan dolayı öncelikle sizleri çok tebrik ederiz.

Tercih ettiğiniz programı seçerken çok düşündüğünüze eminiz. Hiç bir endişeniz olmasın, çok doğru bir seçimi yaptığınıza biz inanıyoruz, siz de inanın. Hayatınızda yepyeni bir dönemin başlayacağı önümüzdeki günleri biz de sabırsızlıkla bekliyoruz.  

Sizlerin de bildiği gibi hayallerimiz sınır tanımaz. Önemli olan bu hayalleri nasıl gerçekleştirebileceğimizi keşfetmek ve bunları hayata geçirmektir. Bu keşifler yoluyla hem kendi hayatımızı hem de başkalarının hayatını etkileyebiliriz.

Amacımız hayallerinizi gerçekleştirirken yararlanacağınız temel bilgi ve becerileri sunmaktır. Üniversite hayatınız boyunca öğrenmeyi öğrenme becerinize katkıda bulunmak temel hedefimizdir. Bu amaçla öğrencilerimizle birlikte sürekli olarak yeni öğretim ve öğrenim yöntemleri ve yeni öğretim programlarıyla birlikte geçireceğimiz zamanı daha zevkli, ufuk açıcı ve eğlendirici yapmaya çabalıyoruz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi, Ege Bölgesi’nde ve ülkemizde birçok alanda öncülük yapan ve örnek olan, etik kurallara bağlı, güncel ve yenilikçi programlara sahip, girişimci ve öncelikle tercih edilen bir üniversitedir.

Mezunlarımız halen dünyanın 80 den fazla ülkesinde değişik görevler üstlenmiştir. Diğer bir deyişle “Sınır tanımayan IEÜler” olarak dünyayla bağlanmışlar ve global kalkınmada rollerini almışlardır.

Kurulduğu 2001 yılından itibaren birçok alanda öncü bir misyon yüklenmiş olan Fakültemiz birçok alanda da farklılık yaratabilmeyi kendisine ilke edinmiştir. Bu doğrultuda fakültemiz, 2015 yılında verdiği eğitimin kalitesini belgelendirmek amacı ile dünyada en prestijli akreditasyon kurumu olarak kabul edilen ve Harvard, Stanford ve MIT gibi saygın üniversitelerin de üye olduğu AACSB akreditasyonuna başvurmuştur. Şu anda dünyadaki 13000 işletme programından ancak %5’i AACSB akreditasyonuna sahiptir.

Fakültemiz, yaklaşık 4-5 sene süren oldukça kapsamlı bu sürecin ilk aşamasını da başarı ile geçmiş bulunmaktadır.

Fakültemiz ayrıca ulusal ve uluslar arası pek çok konferans, sempozyum ve çalıştaya ev sahipliği yapmakta ve öğrencilerini bu faaliyetlerde etkin bir  rol üstlenmeleri için desteklemektedir. TÜSİAD’ın “Bu gençlikte iş var” projesi, Uluslararası  Öğrenci Konferansı ve Hollanda üniversiteleri ile birlikte yürüttüğümüz GAMES serisi öğrencilerimizin başarıyla yürüttükleri faaliyetlerden sadece birkaçıdır.

Sevgili öğrencimiz, sizleri hayalleriniz gerçekleştirme yolunda beraberce eğlenirken öğrendiğimiz ve yeni fikirler geliştirebileceğiniz imkanları hiç eksik olmadığı bir eğitim hayatına bekliyoruz.  

Sevgi ve saygılarımla,
  

 Prof.Dr. Filiz Başkan
      Dekan Vekili

HABERLER