Bizi takip edin
|
EN

İşletme Fakültesi

21.Yüzyılın İhtiyaç Duyduğu Bireyleri Yetiştiriyoruz

İşletme Fakültelerinin gelecekte taşıyacakları rolün yoğun bir şekilde tartışıldığı bir dönemden geçiyoruz. Günümüzde yaşanan toplumsal, politik, teknolojik ve ekolojik değişimler geleceğin “işlerini” ve dolayısıyla “iş yapma şekillerini” derinden etkileyecek.

Fakültemizde öğretim programları geleceğin iş hayatının teknolojik yetkinliklere sahip, aynı zamanda insanın, toplumun ve gezegenin ihtiyaçlarına duyarlı bireyleri ön plana çıkaracağı öngörüsüyle tasarlanmıştır. 21. Yüzyıl üniversite mezununun sahip olması gereken nitelikler göz önüne alınarak, tamamen farklı alanlardan genel eğitim dersleri ve geniş seçmeli ders yelpazesiyle disiplinler arası bakış açısı, eleştirel düşünme, etik davranışlar ve yaratıcılık desteklenmektedir.

İşletme Fakültesi’nin doğası gereği derslerimizde deneyimsel öğrenme tekniklerine, projelere, vaka analizlerine yaygın olarak yer verilmektedir. Etkin geçirilen stajlarla öğrencilerimiz henüz mezun olmadan iş deneyimi kazanmaktadır. Geniş çift ana dal ve yan olanakları ve farklı fakültelerden alınan seçmeli derslerle öğrencilerimize farklı alanlarda uzmanlaşma imkânı sunulmaktadır.  

Öğretim üyelerimizin yürüttükleri bilimsel araştırmalar uluslararası saygın bilimsel dergilerde yayınlanmakta ve kongrelerde sunulmaktadır. Akademik dünyanın gelişimine katkı yapan bu araştırmaların yanı sıra, kamu ve özel sektörün geliştirilmesine yönelik projelerde öğretim üyelerimiz aktif olarak yer almaktadır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin kuruluşundan bu yana faaliyet göstermekte olan fakültemiz, lisans, lisans üstü ve yaşam boyu eğitim faaliyetleri, bilimsel araştırmaları ve sektöre yönelik projeleriyle, gerek akademik dünyada, gerek kamu ve özel sektörde gelişime katkı vermekten gurur duymaktadır.

Prof. Dr. Burcu GÜNERİ ÇANGARLI
İşletme Fakültesi Dekanı


 

SOSYAL MEDYA

Bir-İz Dergisi

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.