Bizi takip edin
|
EN

İşletme Fakültesi

Ödüllerimiz

Türkiye Bilimler Akademisi "Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’'

İşletme Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çiğdem Kentmen Çin, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından verilen 2014 yılı ‘Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’’ne (GEBİP) Siyaset Bilimi alanında layık görüldü.

Jean Monnet Kürsü Başkanlığı

EKOAB Müdürü ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Alexander Bürgin, Avrupa Komisyonu tarafından verilen Jean Monnet Kürsü Başkanlığını almaya hak kazandı. Jean Monnet Kürsü Başkanlığı, Avrupa Çalışmaları konusunda uzmanlaşan akademisyenlere üç yıllığına verilen ve finansal desteği de içeren bir unvandır. Akademik camiada Jean Monnet Kürsü başkanlığı, bir tür üstün başarı ödülü olarak görülür.

35 Projeyle ‘Girişimcilikte’ Zirvede

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (TÜSİAD) gençlere yenilikçi bakış açısı kazandırmak ve onları girişimciliğe yönlendirmek amacıyla gerçekleştirdiği “Bu Gençlikte İş Var Girişimcilik Programı”na, İzmir Ekonomi Üniversiteli (İEÜ) gençler damga vurdu. Bu yıl 183 üniversitenin yer aldığı programda İEÜ, geliştirilen 35 yeni fikirle en çok projenin üretildiği üniversite olmayı başardı. Koronavirüs nedeniyle online düzenlenen ödül töreninde, proje sayısındaki birincilik ve gençlere verilen destek dolayısıyla, üniversite adına Rektör Prof. Dr. Murat Aşkar tebrik edildi.

Birçok gencin projesini hayata geçirmesine olanak sağlayan TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var Girişimcilik Programı’na, bu yıl Türkiye genelinde 2 bin 694 proje başvurusu yapıldı. İzmir Ekonomili gençler, Meslek Yüksekokulu Müdürü Burçin Önder, İşletme Bölümü Öğretim Görevlileri Taylan Demirkaya ve Serdar Savaşan’ın rehberliğinde, birbirinden özel projelerin hazırlanması için harekete geçti.

HEDEF AVRUPA

İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencilerinden oluşan beş kişilik ekip, finans alanında en saygın uluslararası kuruluşlar arasında gösterilen CFA Institute (Sertifikalı Finansal Analist) tarafından düzenlenen 12. CFA Institute Research Challenge’de (Enstitü Araştırma Yarışması) finale kaldı.
Türkiye’nin önde gelen 16 üniversitesinin katıldığı ve Borsa İstanbul’da işlem gören bir şirketin finansal analizini yaparak rapor haline getirme esasına dayalı yarışmada İzmir Ekonomili öğrenciler; analiz yeteneği, risk değerlendirmesi ve sektörel öngörü gibi birçok konuda jüriden tam not aldı. 27 Şubat tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek finalde yarışacak olan gençler, birinci olmaları durumunda, 45 üniversitenin katılımıyla Ürdün’de gerçekleştirilecek Avrupa şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.

SOSYAL MEDYA

Bir-İz Dergisi

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.